Ihmiset

Olemme joukko nuorisoalan, pedagogiikan, tulevaisuudentutkimuksen, yhteiskunnallisen muutoksen, soveltavan taiteen ja vaikuttavuuden asiantuntijoita.

Lasten ja nuorten säätiö

Olli Alanen

Toimitusjohtaja

olli.alanen@nuori.fi

050 502 5007

Camilla Naatus

Operatiivinen johtaja, kumppanuudet

camilla.naatus@nuori.fi

050 462 2133

Merja Kokko

Kunta- ja oppilaitosyhteistyön päällikkö

merja.kokko@nuori.fi

044 240 3207

Aleksi Laine

Talous- ja hallintopäällikkö

aleksi.laine@nuori.fi

040 527 0454

Viestintä ja tapahtumat

Taina Tyrväinen

Taina Tyrväinen

Viestintäpäällikkö

taina.tyrvainen@nuori.fi

044 551 1790

Jenni Helle

Viestinnän asiantuntija

jenni.helle@nuori.fi

050 411 5404

Tanja Ritvanen

Viestinnän asiantuntija

tanja.ritvanen@nuori.fi

044 022 2741

Tiina Hyvönen

Tiina Hyvönen

Viestinnän asiantuntija

Opintovapaalla

Dreams-kouluvierailut

Wilhelm Hörhammer

Ohjelmapäällikkö

wilhelm.horhammer@nuori.fi

050 373 9229

Meri-Tuuli Lönn

Tuottaja, Dreams-vierailut

meri-tuuli.lonn@nuori.fi

044 508 8535

Glow-toiminta

Anna-Liisa Parkkinen

Ohjelmapäällikkö

anna-liisa.parkkinen@nuori.fi

050 308 4215

Mari-Anne Arpiainen.

Mari-Anne Arpiainen

Projektipäällikkö, Tarinoita tulevaisuudesta -hanke

mari-anne.arpiainen@nuori.fi

044 777 2604

Maru Hietala

Projektipäällikkö, Visionäärit-hanke

maru.hietala@nuori.fi

040 193 5259

Anna Jussilainen

Asiantuntija, Taidot elämään -koulutukset

anna.jussilainen@nuori.fi

050 320 7273

Linda Lopperi

Tuottaja, Visionäärit- ja Taidot elämään -hankkeet

linda.lopperi@nuori.fi

040 145 7447

Spring-ideakilpailu

Katariina Tonttila

Tuottaja

katariina.tonttila@nuori.fi

040 540 5194

Ville Bengs

Tuottaja

ville.bengs@nuori.fi

040 734 9414

TET.fi-palvelu

Heidi Harju

Heidi Harju

Ohjelmapäällikkö

heidi.harju@nuori.fi

050 428 2031

Phuong Chu

Tuottaja

phuong.chu@nuori.fi

044 980 6648

Malva Envall

Asiantuntija

malva.envall@nuori.fi

040 500 1032

Riikka Lehtinen

Kumppanuuspäällikkö

riikka.lehtinen@nuori.fi

041 545 0800

Jani Loikkanen

Jani Loikkanen

Projektipäällikkö

jani.loikkanen@nuori.fi

040 168 7531

Tulevaisuuskoulu

Paula Tyrväinen

Ohjelmapäällikkö

paula.tyrvainen@nuori.fi

040 530 2988

Heidi Enbacka

projektipäällikkö, Framtidslabbet (svenskspråkig verksamhet)

heidi.enbacka@nuori.fi

040 131 9185

Ilpo Rybatzki

Taidekasvattaja

ilpo.rybatzki@nuori.fi

040 480 9435

Mari Tähjä

Asiantuntija

mari.tahja@nuori.fi

050 567 1077

koristeellinen

Johanna Uttula

johanna.uttula@nuori.fi

Korkeakouluharjoittelija

Liity meihin

Tällä hetkellä meillä ei valitettavasti ole avoimia työpaikkoja tarjolla. Ilmoitamme avautuvista tehtävistä tällä sivulla ja somekanavillamme. Seuraa meitä somessa nimellä Lasten ja nuorten säätiö tai Instagramissa @lastenjanuortensaatio.